fbpx

Europos koronaviruso protrūkis sparčiai blogėja

 

Italijos vyriausybė žengia nepaprastą žingsnį – užrakina visus šalies šiaurinius ruožus, kad galėtų kovoti su virusu. Taip bus apribojamas ketvirtadalio gyventojų judėjimas.

Italijos protrūkis, jau blogiausias Europoje ir už Azijos ribų. Padaryta didelė žala vienai pažeidžiamiausių žemyno ekonomikų.

„Mūsų laukia nepaprastoji padėtis, nacionalinė nepaprastoji padėtis“, – sakė ministras pirmininkas Giuseppe Conte, paskelbdamas vyriausybės sprendimą spaudos konferencijoje.

Šio žingsnio imtasi tam, kad per trumpą laiką būtų apsaugota Italijos ekonomika bei ilgainiui išgelbėtų ją nuo viruso sunaikinimo. Ši priemonė pavers turtingosios Italijos šiaurę, įskaitant ekonominę ir kultūrinę sostinę Milaną bei tokias turistines vietas kaip Venecija, karantinuojamomis raudonosiomis zonomis bent jau iki balandžio 3 d. Jos užkirs kelią laisvam maždaug 16 milijonų žmonių judėjimui.

Italijos valdžios institucijų ir Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, šią savaitę viruso atvejų išaugo daugiau nei dvigubai – nuo maždaug 2500 užsikrėtimų žinomų trečiadienį iki daugiau nei 5800 šeštadienį. Mirčių skaičius padidėjo nuo 36 iki 233.

Prancūzija taip pat dabar yra vienas iš pagrindinių epidemijos centrų Europoje. Sveikatos priežiūros tarnybos šeštadienį pranešė apie dar du mirties atvejus Šiaurės Prancūzijoje, bei nuo penktadienio – 103 naujus susirgimus. Dabar Prancūzijoje iš viso yra 949 susirgimai.

Ispanijoje virusu serga apie 470 žmonių, o mirčių skaičius šeštadienį siekė 10.

Lietuvoje užfiksuotas kol kas vienas susirgimas šiuo virusu.

korona virusas

Kiek mirtinas yra koronavirusas? Ką mes žinome, o ko ne ?

Ar žinojote, kad koronaviruso rūšių yra daugiau nei 300 ir jie žinomi jau 60 metų? Žmogui pavojingiausios kol kas tik trys koronavirusų rūšys, kurių viena yra dabar greitai plintantis COVID-19. Šis virusas kilęs iš Uhano (Kinija), išplito mažiausiai 81 Azijos, Europos, Šiaurės Amerikos ir Vidurinių Rytų šalyse, todėl daugelis ekspertų bijo, kad gali kilti pandemija. Viruso pavadinimas atsirado dėl išvaizdos – per mikroskopą jis atrodo tarsi karūna.

Svarbu paminėti, kad šis virusas lengvai perduodamas nuo žmogaus kitam žmogui ir plinta per orą, lašeliniu būdu. Kai sergantis žmogus iškvepia, kosi ar čiaudi ore pasklinda virusas ir taip užsikrečia sveiki žmonės.

Vis dar sunku sukontroliuoti viruso plitimą. Žmonės, nors ir užsikrėtę virusu, gali nejausti simptomų ir skleisti virusą keliaudami, bendraudami ar būdami tarp žmonių. Būtent todėl žmonėms, kurie parvyksta iš rizikos šalių, kur sparčiai plinta koronavirusas, rekomenduojamas 2 savaičių karantinas.

Kokie simptomai pasireiškia žmonėms užsikrėtus COVID-19?

Susirgus koronavirusu simptomus lengvai galima sumaišyti su gripo simptomais, nes jie labai panašūs. Žmogus gali karščiuoti, atsiranda kosulys, raumenų skausmas, nuovargis bei gali kankinti dusulys. Ligos eigoje gali atsirasti plaučių uždegimas, sepsis, inkstų nepakankamumas. Deja, tačiau turinčius silpnesnį imunitetą gali ištikti ir mirtis.

Bet kokie virusai, įskaitant ir naująjį COVID-19 pavojingiausi vyresnio amžiaus žmonėms, onkologiniams ligoniams, žmonėms sergantiems lėtinėmis ligomis ar turintiems be galo silpną imunitetą.

Inkubacinis laikotarpis iki susirgimo trunka apie 14 dienų, kai kur teigiama, kad ir iki 24 dienų. Tačiau dažniausiai pasireiškia per laikotarpį iki 2 savaičių.

korona virusas

Neatsakyti klausimai

Deja bet niekas nekompensuoja karantino –  nėra kompensacijos produktams, kurių jums gali prireikti, nėra jokios vyriausybės pagalbos laikantis karantino namuose. Savarankiškas karantinas yra ir emocinis, ir finansinis sunkumas tiems, kurie turi šeimas, ir tiems, kurie gyvena vieni.

Žinoma, ne visi gali dirbti nuotoliniu būdu. Dviejų savaičių nebuvimas darbe gali užkrauti didelę finansinę naštą kiekvienam. Daugelis žmonių Lietuvoje gyvena nuo atlyginimo iki atlyginimo.

Jei prispaudė laikini finansiniai sunkumai, ar norite įvykdyti finansinius įsipareigojimus, laikotarpiu kol negalite dirbti, puiki išeitis – trumpalaikė paskola. www.lietuviskospaskolos.lt  – tai paskolų palyginimo platforma, kuri leidžia palyginti įvairias paskolų kompanijas ir taip padeda  atsirinkti tinkamiausią, mažiausiomis palūkanomis greitąjį kreditą ar paskolą.