fbpx

Nesvarbu, ar tik pradedate savo gyvenimą, ar atsiranda naujų šeimos narių, bet automobilio pirkimas yra labai svarbus ir kartais tikrai nerimą keliantis sprendimas kiekvienam gyventojui. Nauji automobiliai yra brangūs, o seni – nekokybiški. Jūs ko gero įsivaizduojate, kad automobiliui reikia taupyti arba imti paskolą. Tačiau, ar pagalvojote apie automobilio lizingą? Lietuviskospaskolos.lt komanda išskyrė keletą pliusų ir minusų perkant automobilį lizingu, taupant savaisiais pinigais, bei imant paskolą.

 

Automobilis lizingu

 

Pliusai:

 • Naujas automobilis. Kas gali būti geriau negu naujo automobilio potyris, patogus važiavimas, modernios technologijos, saugumas? Juk visa tai gali pasiūlyti net ir patys papraščiausi, tačiau nauji automobiliai. Minėti privalumai jau tapo kasdienybe modernių automobilių industrijoje. Negana to, jūs gaunate aukštos kokybės automobilį ir esate pats pirmas jo vairuotojas. Tačiau, yra ir kita medalio pusė – tai yra labai brangūs automobiliai. Net „Toyota“, kuri yra žinoma už gerus, kokybiškus ir visiems prieinamus automobilius, prašo tikrai nemažų pinigų už savo produkciją. Legendinis „Toyota Corolla“ automobilis, kuris yra daugumos mėgstamiausias pasaulyje dėl savo kainos ir pigaus išlaikymo, naujas, su labai paprasta, standartine komplektacija, jums kainuos apie 17 tūkst. €. Tačiau, imant šį automobilį lizingu, ketveriems metams, su 20% pradine įmoka, šis automobilis per mėnesį jums kainuos tik 152€.

 

 • Galbūt manote, kad einant laikui jūs už automobilį sumokate daugiau, negu perkant jį savo, taupytais pinigais. Ir esate teisūs. Tačiau, lizingu permokėjimas yra labai žemas, o už tą permokėjimą jūs gaunate nepaprastai naudingą dalyką – garantiją. Nesvarbu kas atsitiks automobiliui, bet, viskas bus padengta atstovybės, arba garantiją suteikusios įmonės.

 

 • Negana to, kad jums nereikės mokėti už apsilankymus pas mechaniką, gedimus ir draudimą, jūsų automobilis taip pat bus aptarnaujamas aukšto lygio servisuose, kurie bendradarbiauja su jūsų atstovybe. Kodėl galima tikėti, kad aukšto lygio? Na, net ir atstovybėms yra labai svarbu, kad automobilis keltų kuo mažiau problemų ir būtų gerai aptarnautas, joms iškilus. Nes, kuo daugiau gedimų – tuo daugiau automobilio lizingo pinigų jūsų atstovybė praranda. Jūsų gedimai nėra naudingi jų verslui – todėl jūs galite būti užtikrintas dėl gero aptarnavimo ir kokybės.

 

 • Biudžeto stabilumas. Ar pagalvojate, kiek sumokate už asmeninio automobilio išlaikymą, apart jo pirkimo kainos? Mėnesinė suma gaunasi žymiai didesnė, negu lizingo. Viskas ko užtenka automobilio lizingui – fiksuotos mėnesinės sumos. Ištikus bet kokiam gedimui – bus pasirūpinta, jums niekas papildomai nekainuos.

 

Minusai:

 

 • Nežymiai permokate automobilio ORIGINALIĄ kainą. Tačiau atminkite, kad apart tos mėnesinės sumos lizingo laikotarpiu, nieko daugiau primokėti nereikia, o jūsų automobiliu bus pasirūpinta: reguliari diagnostika servise, nemokamas sutvarkymas įvykių ir gedimų atveju, apmokėtas draudimas. Galų gale jūs netgi sutaupote nemažai pinigų.

 

 • Automobilis ne visai priklauso jums. Instinktyviai ir psichologiškai, imant automobilį lizingu, jūs nejaučiate, kad tai yra jūsų automobilis. Tai yra visiškai natūrali ir neišvengiama problema, tačiau, jeigu sugebėsite save įsiveikti – jūsų laukia nemažai privalumų.

 

Automobilio paskola

 

Pliusai

 • Naujas automobilis. Kaip ir su lizingu, gaunate naują automobilį, tačiau be visų privalumų. Jums taip pat nereikia jokio pradinio įnašo, jeigu imate vartojimo paskolą

 

 • Platus, nebūtinai naujų automobilių pasirinkimas.

 

Minusai

 

 • Nėra garantijos. Jūs privalote prižiūrėti automobilį iš savo kišenės, bei tuo pačiu metu atlikti paskolos mokėjimus.
 • Gali būti aukštos palūkanos, ypatingai vartojimo paskolos
 • Automobilio priežiūra ir paskolos mokėjimai kartu sudėjus labai brangiai atsieina.

 

Taupymas automobiliui

 

Pliusai

 

 • Automobilis priklauso tik jums. Jūs neįsipareigojate nei bankui, nei lizingui.
 • Nevaržomas pasirinkimas – nereikia pirkti būtinai naujausio automobilio, tik tam, kad gauti lizingą transporto priemonei. Jeigu jums reikalingas senesnis, pigesnis automobilis – turite galimybę jį nusipirkti.
 • Parduoti, pakeisti automobilį galite tada, kada pageidaujate.

 

Minusai

 • Automobilio priežiūra priklauso nuo jūsų – tai gali nemažai kainuoti.
 • Finansinis nestabilumas – vienais mėnesiais automobilis neges ir kainuos tik kuras su draudimu, kitais mėnesiais gali tekti investuoti tūkstančius eurų į automobilio tvarkymą.
 • Nelengvas automobilio pardavimo procesas.
 • Automobilio vertė gali smarkiai nukristi, vos po pirkimo – tai labai skaudžiai jaučiasi tiems, kurie automobiliui taupo.

 

Susidarant tokias sistemas, kaip ši, jūs galite nesunkiai priimti sprendimus. Nenukrypstant nuo automobilių pirkimo temos – sprendimą, kaip pirksite automobilį, paliekame jums. Tai yra gan nemažai nerimo keliantis ir daug laiko reikalaujantis procesas. O pasirinkimai – jūsų.

automobilio lizingas